O EQUIPO DE LIGA EBA DISPUTA O ÚLTIMO PARTIDO DA COMPETICIÓN NO PAVILLÓN DE NAVIA. AGARDÁMOSTE!

..

O Club Baloncesto Seis do Nadal - Coia xogará esta fin de semana no pavillón de Navia a vixésimo sexta xornada da Liga EBA da presente tempada 2016/2017, a última xornada da primeira tempada que a entidade militou na Liga EBA. O encontro terá lugar o sábado 29 de abril do 2017 ás 20:30 horas no pavillón de Navia ante o VGO Básket (Vigo).

..

Desde tódolos estamentos da entidade convidamos a toda a familia que forma parte do Club Baloncesto Seis do Nadal Coia a asistir a este último partido da Liga EBA e a apoiar ao noso equipo nesta derradeira xornada.

..

Agardámosvos a todos e todas (nenos e nenas, adestradores e adestradoras, amigos e familiares) o próximo sábado 29 de abril ás 20:30 horas no polideportivo de Navia cunha prenda de cor vermella para apoiar aos nosos xogadores despois dunha tempada na que a ilusión e o esforzo sempre estivo presente.

 

Ademais durante este último partido, e entre outras sorpresas, sortearase unha camiseta de xogo do Obradoiro CAB da Liga Endesa asinada por tódolos xogadores que militan no equipo santiagués na presente tempada.

 

(Os xogadores do Obradoiro CAB coa camiseta que será sorteada9

..

XOGA CON NÓS NA LIGA EBA!

COMEZA A CONTA ATRÁS PARA O 17º TORNEO DE MINIBÁSQUET DO CLUB BALONCESTO SEIS DO NADAL

.

O Club Baloncesto Seis do Nadal - Coia organizará nesta tempada 2016/17 a 17ª Edición do Torneo de Minibásquet "Concello de Vigo" 2017, unha cita anual da nosa entidade coas categorías inferiores que se celebrará os próximos días 1 e 7 de maio do 2017.

.

Este o noso Torneo de Minibásquet, un dos torneos con maior tradición e prestixio da comunidade galega, que cumpre xa a súa décimo sétima edición, reunirá nos próximos días 1 e 7 de maio a 24 equipos de Vigo, da comunidade autónoma de Galicia e de Portugal, xuntando a máis de 300 xogadores e xogadoras e preto de 40 técnicos.

.

Nesta nova edición o torneo terá como marco dos encontros o Pavillón Municipal de Navia contando cun total de catro pistas nas que se xogarán 42 partidos ao longo das dúas xornadas. O luns día 1 de maio terá lugar a competición de categoría masculina, sendo o domingo día 7 de maio o torneo para os equipos de categoría feminina.

.

Os doce equipos que participarán nesta nova edición en cada categoría buscarán revalidar o título que xa poseen nas súas mans o Seis do Nadal - Coia (Vigo) e o Agustinos Eras (León), campións feminino e masculino da pasada edición.

.

Proximamente poderán consultarse nesta mesma páxina web os grupos de cada categoría, os calendarios de xogo e toda a información referente co 17º Torneo de Minibásquet "Concello de Vigo" 2017.

O SÉNIOR FEMININO 1ª AUTONÓMICA RECIBE A LA SALLE NO POLIDEPORTIVO DE NAVIA

 

..

SEIS DO NADAL - COIA (Vigo)

 .

LA SALLE (Santiago de Compostela)

.

Liga 1ª Autonómica Sénior Feminina 2016/17 - 10ª xor.

Hora: domingo 30 de abril ás 17:00 horas

Lugar: Pavillón Navia (Vigo)

XORNADA LIGAS 1ª DIVISIÓNS: XORNADA 29 E 30 DE ABRIL

 .

 

Infantil Masculino (Liga 1ª División 2ª Fase - 12ª xornada)

.

- Toolmaker Seis do Nadal Vs EDO Blanco Amor Coolsport

Hora: sábado 29 ás 20:00 h. Lugar: Pavillón  Balaídos (Vigo)

 

Infantil Feminino (Liga 1ª División 2ª Fase - 12ª xornada)

.

- BBCA Praia do Porto Vs Comunygal Seis do Nadal

Hora: sábado 29 ás 16:00 h. Lugar: Javier G. Noya (Ferrol)

.

Preinfantil Masculino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 9ª xornada)

.

- Autocares González Seis do Nadal Vs Salesianos Vigo

Hora: domingo 30 ás 12:00 h. Lugar: Pav. Balaídos (Vigo)

 

Preinfantil Feminino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 12ª xornada)

..

- Estudiante Lugo Vs Clínica Dental Romeo Seis Nadal

Hora: domingo 30 ás 12:00 h. Lugar: Pazo Anexo 2 (Lugo)

 

Alevín Feminino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 9ª xornada)

.

- Seis do Nadal Celso Emilio F. Vs EDO Blanco Amor

Hora: sábado 29 ás 11:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

XORNADA 2ª E 3ª DIVISIÓNS E MINI: XORNADA 29 E 30 DE ABRIL

.

 

Sénior Feminino (Liga 2ª División - 21ª xornada)

 

- Pabellón Ourense Vs Seis do Nadal - Coia

Hora: domingo 30 ás 17:00 h. Lugar: O. Pedrayo (Ourense)

 

Júnior Masculino (Fase Ascenso Sur - 2ª xornada)

 

- Xuven Vs Seis do Nadal - Coia

Hora: sábado 29 ás 10:00 h. Lugar: O Pombal (Cambados)

 

Júnior Feminino (Copa Primavera Vigo - 2ª xornada)

 

- Seis do Nadal Illas Cíes Vs Montajes Eléctricos Miró

Hora: domingo 30 ás 11:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Cadete Feminino (Liga 2ª División 2ª Fase - 6ª xornada)

 

- Decomar Seis do Nadal Vs Salesianos Tiendas Mi Casa

Hora: domingo 30 ás 19:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Alevín Masculino (Liga Zonal DVB 2ª Fase - 7ª xornada)

 

- Novobásket Naranja Vs Seis do Nadal - Coia

Hora: xoves 27 ás 18:15 h. Lugar: Colexio Maristas (Vigo)

XORNADA LIGAS LINCO CONCELLO VIGO 2017: VENRES 28 DE ABRIL

..

Categoría Mini e Premini (12ª xornada Liga LINCO)

Data: venres 28 de abril Lugar: Pavillón de Navia

..

A xornada de categoría Mini e Premini do próximo venres día 28 de abril do 2017 no Pavillón de Navia queda suspendida por mor da celebración da Copa de Europa Challenge Cup de Baloncesto en Cadeira de Rodas. Desculpen as molestias.

2.

FOTOS LIGAS LINCO CONCELLO DE VIGO 2017: VENRES 21 DE ABRIL

11ª XORNADA LIGA LINCO CONCELLO DE VIGO 2017

.

.

 

 

 

 

 

 

Para acceder ás fotografías das anteriores

xornadas das Ligas LINCO 2017

pulsa AQUÍ

O SÉNIOR MASCULINO DE LIGA EBA DEIXA UNHA MOI BOA IMAXE EN ZAMORA A PESAR DA DERROTA

..

INNOVA CHEF (Zamora) 87

 .

SYNGENTA SEIS DO NADAL (Vigo) 74

.

Liga EBA Grupo AB 2016/2017 - 25ª xornada

Hora: sábado 22 de abril ás 19:00 horas

Lugar: Pavillón Manuel Camba (Zamora)

.


O SÉNIOR FEMININO 1ª AUTONÓMICA VENCE AO STAR CENTER GALICIA NO POLIDEPORTIVO DE NAVIA

..

..

SEIS DO NADAL - COIA (Vigo) 65

 .

STAR CENTER GALICIA (Ferrol) 62

.

Liga 1ª Autonómica Sénior Feminina 2016/17 - xor.

Hora: domingo 23 de abril ás 19:00 horas

Lugar: Pavillón Navia (Vigo)

XORNADA LIGAS 1ª DIVISIÓNS: XORNADA 22 E 23 DE ABRIL

 .

 

Júnior Feminino (Liga 1ª División - 22ª xornada)

.

- Sivsa Seis do Nadal 46 Vs CB Arxil "A" 73

Hora: domingo 23 ás 17:00 h. Lugar: Pavillón Navia (Vigo)

 

Infantil Masculino (Liga 1ª División 2ª Fase - 11ª xornada)

.

- Toolmaker Seis do Nadal 52 Vs Básquet Coruña 51

Hora: sábado 22 ás 20:00 h. Lugar: Pavillón  Balaídos (Vigo)

 

Infantil Feminino (Liga 1ª División 2ª Fase - 11ª xornada)

.

- Comunygal Seis do Nadal 46 Vs PBB "A" 58

Hora: sábado 22 ás 10:00 h. Lugar: Pavillón Navia (Vigo)

.

Preinfantil Masculino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 8ª xornada)

.

- Sigaltec 40 Vs Autocares González Seis do Nadal 54

Hora: sábado 22 ás 16:00 h. Lugar: Fontecarmoa (Vilagarcía)

 

Preinfantil Feminino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 11ª xornada)

..

- Clínica Dental Romeo Seis do Nadal 46 Vs CB Allariz 52

Hora: sábado 22 ás 12:00 h. Lugar: Pavillón Navia (Vigo)

 

Alevín Masculino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 8ª xornada)

.

- Autocares González Seis do Nadal 49 Vs CB Tui 38

Hora: domingo 23 ás 10:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Alevín Feminino (Liga 1ª Div. 2ª Fase - 8ª xornada)

.

- AB Xinzo 60 Vs Seis do Nadal Celso Emilio F. 72

Hora: domingo 23 ás 16:00 h. Lugar: Pav. Municipal (Xinzo)

XORNADA 2ª E 3ª DIVISIÓNS E MINI: XORNADA 22 E 23 DE ABRIL

.

 

Sénior Masculino (Copa Primavera Vigo - 1ª xornada)

 

- Fisiomiño Xestas 41 Vs Restaurante O Lagar Seis Nadal 75

Hora: domingo 23 ás 17:00 h. Lugar: P. Universitario (Vigo)

 

Sénior Feminino (Liga 2ª División - 20ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia 27 Vs CB Rodaballo 43

Hora: domingo 23 ás 12:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Júnior Masculino (Fase Ascenso Sur - 1ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia 75 Vs Instituto Rosalía Fedesa 42

Hora: domingo 23 ás 19:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Júnior Masculino (Copa Primavera Vigo - 1ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia 30 Vs Salesianos GLP Abogados 73

Hora: sábado 22 ás 20:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Júnior Feminino (Copa Primavera Vigo - 1ª xornada)

 

- Celta Bosco 58 Vs Seis do Nadal Illas Cíes 44

Hora: domingo 23 ás 9:30 h. Lugar: Pavillón Navia (Vigo)

 

Cadete Masculino (Liga 2ª División - 17ª xornada)

 

- Seis do Nadal - Coia 70 Vs Divina Pastora Seis Nadal 36

Hora: domingo 23 ás 17:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

- Seis do Nadal "B" 45 Vs CB Redondela 48

Hora: sábado 22 ás 18:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Cadete Feminino (Liga 2ª División 2ª Fase - 5ª xornada)

 

- Decomar Seis do Nadal 45 Vs Celta Zorka Celeste 49

Hora: sábado 22 ás 10:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Infantil Masculino (Liga 2ª División 2ª Fase - 2ª xornada)

 

- Seis do Nadal Illas Cíes 68 Vs Club Baloncescto Nigrán 18

Hora: sábado 22 ás 16:00 h. Lugar: C. Seis do Nadal (Vigo)

 

Infantil Feminino (Liga 2ª División 2ª Fase - 10ª xornada)

 

- Seis do Nadal Celso Emilio 33 Vs CB Baiona Torvigo 46

Hora: sábado 22 ás 18:00 h. Lugar: Col. Celso Emilio (Vigo)

 

Alevín Masculino (Liga Zonal DVB 2ª Fase - 7ª xornada)

 

- Novobásket Naranja Vs Seis do Nadal - Coia

(Aprazado)

 

Benxamín Masculino (Liga Zonal DVB 2ª Fase - 10ª xor.)

 

- Sivsa Seis do Nadal 54 Vs Compañía de María Verde 4

Hora: sábado 22 ás 12:00 h. Lugar: Col. Seis do Nadal (Vigo)

 

- García Barbón Azul 48 Vs Sivsa Seis do Nadal 41

Hora: venres 21 ás 18:00 h. Lugar: C. García Barbón (Vigo)

 

- Apóstol Blanco 51 Vs Seis do Nadal "B" 36

Hora: sábado 22 ás 9:30 h. Lugar: Colexio Apóstol (Vigo)

O JÚNIOR MASCULINO "A" DO CLUB XOGARÁ A FASE DE ASCENSO Á PRIMEIRA DIVISIÓN JÚNIOR

(O equipo Júnior Masculino "A" da presente tempada 2016/2017)

..

O equipo Júnior Masculino "A" do Club Baloncesto Seis do Nadal - Coia, adestrado por Fernando María Pérez e Andrés Araya, clasificouse para competir na Fase de Ascenso á Liga 1ª División Júnior Masculina, despois de rematar na primeira posición do grupo "E" Vigo da Segunda División cun gran balance de dezanove vitorias e unha soa derrota.

.

Nesta Fase de Ascenso o Júnior Masculino "A" competirá no grupo Sur xunto ao Xuven (Cambados), Instituto Rosalía Fedesa (Santiago Compostela) e Bosco Salesianos (Ourense).

 

O primeiro dos encontros do noso combinado será o próximo domingo día 23 de abril ás 19:00 horas no Colexio Seis do Nadal fronte ao Instituto Rosalía Fedesa, segundo clasificado do grupo de Santiago da Segunda División.

XORNADA LIGAS LINCO CONCELLO VIGO 2017: VENRES 21 DE ABRIL

..

Categoría Premini (11ª xornada Liga LINCO)

.

Data: venres 21 ás 16:20 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Catoirenses Navia Vs Os Lalinenses Balaídos B.

- Os Esturáns Celso Emilio Vs Os Moañenses Pintor Laxeiro

- Os Pozos Seis do Nadal Vs Os Cuntenses Doutor Fléming

- As Fraguas Seis do Nadal Vs Os Lucenses Doutor Fléming

 ..

Data: venres 21 ás 16:45 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Catoirenses Navia Os Moañenses Pintor Laxeiro

- Os Lalinenses Balaídos B. Vs Os Cuntenses D. Fléming

- Os Esturáns Celso Emilio Vs As Fraguas Seis do Nadal

- Os Pozos Seis do Nadal Vs Os Lucenses Doutor Fléming

.

Categoría Mini (11ª xornada Liga LINCO)

.

Data: venres 21 ás 17:10 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Marinenses Balaídos Vs Os Ferroláns Pintor Laxeiro

- Os Limiaos Navia Vs As Torres Seis do Nadal

- Os Salvaterrenses Balaídos Vs Os Porriñeses D. Fléming

 .

Data: venres 21 ás 17:35 h. Lugar: Pavillón de Navia

- Os Marinenses Balaídos Vs As Torres Seis do Nadal

- Os Porriñeses D. Fléming Vs Os Ferroláns P. Laxeiro

- Os Salvaterrenses Balaídos Vs Os Limiaos Navia

12.

Categoría Infantil/Cadete (6ª xornada Liga LINCO XL)

.

Data: venres 21 ás 18:05 h. Lugar: Pavillón de Balaídos

- Os Catro Camiños Seis do Nadal Vs Os Valgueses Balaídos

 

Data: venres 21 ás 18:15 h. Lugar: Pavillón de Balaídos

- Os Rianxeiros Balaídos Vs Os Fradeses Balaídos

 

Data: venres 21 ás 18:25 h. Lugar: Pavillón de Balaídos

- Os Valgueses Balaídos Vs Os Miñenses Balaídos

 

Data: venres 21 ás 18:35 h. Lugar: Pavillón de Balaídos

- Os Fradeses Balaídos Vs Os Catro Camiños Seis do Nadal

 

Data: venres 21 ás 18:45 h. Lugar: Pavillón de Balaídos

- Os Miñenses Balaídos Vs Os Rianxeiros Balaídos

OS TORNEOS DE SEMANA SANTA CADETE E INFANTIL NO SUPLEMENTO CAMPEONES DO FARO DE VIGO

..

"El Seis do Nadal se hace fuerte. El club vigués organizó el X Torneo Syngenta y el IX Torneo Sivsa para las categorías de cadetes e infantiles."

.

Así comeza a reportaxe publicada hoxe mércores 19 de abril do 2017, nas páxinas do suplemento deportivo Campeones de Faro de Vigo, sobre a última edición dos novos Torneos de Semana Santa de categoría cadete e infantil que organizou un curso máis o Club Baloncesto Seis do Nadal - Coia.

.

Pódese acceder á reportaxe pulsando nas dúas imaxes desta noticia do Suplemento "Campeones" do Faro de Vigo.

O BENXAMÍN MASCULINO "B" DO CLUB PARTICIPOU NO III TORNEO BÁSKET SEN BARREIRAS DO CB NIGRÁN

(O Bemxamín Masculino "B" na clausura do torneo do CB Nigrán)

.

O combinado Benxamín Masculino "B" do Club Baloncesto Seis do Nadal Coia, adestrado e dirixido por Laura Abraira, participou na Terceira Edición do Torneo de Básket Sen Barreiras organizado polo Club Baloncesto Nigrán o pasado luns día 10 de abril do 2017 no Colexio de Panxón.

.

O equipo Benxamín Masculino "B" do club disputou, ao longo da tarde do luns día 10 de abril do 2017, partidos amigables fronte aos conxuntos do CB Nigrán, Salceda Mixto, Obradoiro CAB (Santiago de Compostela) e CAB Pontevedra.

.

(Cartel do III Torneo Báket Sen Barreiras do CB Nigrán)


RESULTADOS DOS TORNEOS DE SEMANA SANTA 2017 CADETE E INFANTIL: DOMINGO 16 DE ABRIL

.

DOMINGO 16 DE ABRIL DO 2017

SERIE "A" CADETE MASCULINA

.

CLASIFICACIÓN FINAL

.

 

 

 

.

.

1º- SEIS DO NADAL COIA (Vigo)

2º- AGUSTINOS ERAS LEÓN (León)

3º- CB O MECO (O Grove)

4º- INSTITO ROSALÍA (Santiago de Compostela)

5º- BÁSQUET CORUÑA (A Coruña)

6º- OBRADOIRO CAB (Santiago de Compostela)

.

MELLOR XOGADOR: Miguel Souto (Insituto Rosalía)

.

DOMINGO 16 DE ABRIL DO 2017

SERIE CADETE FEMININA

.

CLASIFICACIÓN FINAL

.

 

 

 

.

.

1º- BOSCO SALESIANOS (Ourense)

2º- DECOMAR SEIS DO NADAL (Vigo)

3º- CB ARXIL (Pontevedra)

4º- AGUSTINOS ERAS LEÓN (León)

5º- CB O MECO (O Grove)

6º- EDUARDO BLANCO AMOR (Ourense)

.

MELLOR XOGADORA: Clara Prieto (Bosco Salesianos)